Zatvoriť
Zatvoriť
Zatvoriť
Pokračovať v nákupeDo pokladne
do ukončenia zľavy

Po stopách rozprávok tisíc a jednej noci, v jednom z najtarších miest sveta – Samarkand – 4/5 dní

4 dňová veľmi zaujímavá dovolenka, očarujúce spoznanie a krásne rozprávkové scény. Poletíte až do Ázie, kde s nami môžete kráčať po „hodvábnej ceste“.

Dostupné varianty:
zľava 55 %

Popis

Program dovolenky:

1. deň: Zraz účastníkov v Bratislave, transfer do Viedne alebo Budapešti so slovenským sprievodcom a odlet do Ázie.  Medzipristátie v Istanbule, nocľah v hoteli 3***.
2.deň:  Ráno transfer na letisko a pokračovanie v leteckej doprave do Samarkandu.  Prílet do Uzbekistanu, priamo do jednej z najstarších miest sveta, Samarkandu doobeda a transfer do hotela.
Uzbecké mesto Samarkand vzniklo v 4. storočí pred Kristom a patrí medzi najstaršie v centrálnej časti Ázie, ale aj na svete. Z historického hľadiska je najvzácnejšou lokalitou v krajine. Nájdete tam mnohé cenné pamiatky, ktoré prinášajú dokonalý obraz o kultúre, ktorá dominovala v týchto končinách.
Skoro poobede potulky po meste so slovenským sprievodcom.

3.deň: Raňajky v hoteli v Samarkande.
Celodenná prechádzka po meste z rozprávok tisíc a jednej noci so slovenským sprievodcom.
Začíname na námestí Registan, ktorý pozostáva z viacerých krásnych budov:
Madrasa Ulug Begh – madrasa znamená v preklade škola. Ulug Begh je najstaršou a najväčšou, ktorá sa nachádza v Samarkande. Jej hlavným učiteľom bol významný uzbecký mysliteľ Ulug-beg, ktorý tam prednášal o matematike a astronómii.
Madrasa Sher Dor – v tomto madrase je veľmi vzácna ozdoba fasády, na ktorej sa nachádzajú dve podobizne levov. Tie sa pôvodne v islamskej kultúre nemohli zobrazovať, preto ich tam mali tajne.
Madrasa Tillya Kari – jedna z najvýraznejších budov s pestrou modro-zlatou fasádou. Pôvodne bola rozdelená na dve časti. V jednej bývali študenti a v druhej sa nachádzala mešita.

Neďaleko tejto trojice stojí aj nemenej zaujímavé mauzóleum Gur-E-Amir, kde pochovávali kráľov. Má nádherné ornamentálne zdobenie a je poctou svetovej architektúry.

Poobede: komplex Shah I Zinda, ktoré vzniklo na mieste, s ktorým sa spája legenda o Mohamedovom bratrancovi Kusamovi, ktorý údajne prišiel do Samarkandu šíriť vieru. No v tom čase napadli tento región vojská a zabíjali všetkých mužov, ktorí sa im dostali do cesty. Pri pohľade na nich sa Kusam vraj rozhodol radšej skočiť do studne, kde podľa niektorých domácich žije jeho duša až dodnes. Iní sa domnievajú, že tam má v skutočnosti hrobku so svojimi pozostatkami. Okolo nej neskôr postavili svätyňu s názvom Shah I Zinda. Neskoro poobede voľno, nákupy.
Navštívite aj pestrý bazár.

4.deň: Raňajky v hoteli, alebo v blízkej reštaurácií.  Po raňajkách transfer na letisko a pred obedom odlet do Európy, medzipristátie. Nákupné možnosti v destinácií, kde máme prestup. Večer pokračovanie v leteckej doprave do Európy.
5.deň:  Prílet domov v nočných hodinách z 4. dňa na 5.deň. Transfer do Bratislavy.

Doprava zdarma

Pri objednávkach nad 100,- Eur

Garancia vrátenia peňazí

Pri reklamáciach do 14 dní.

Bezpečné platby

Platobná brána GoPay

Newsletter

Príhlaste sa pre odber noviniek a budete vždy informovaný o nových zľavách.

Používaním stránok jozko.sk súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Prečítajte si informácie o tom, ako cookies používame a ako ich používanie môžete odmietnuť.

Zistiť viac